سقف چادری باغ تالار

یکی از متریال های مدرن دنیا چادر کششی است که چشم انداز متقاوتی را در برابر معماران ایجاد می کند. سازه چادری باعث طراحی متفاوت سقف چادری باغ تالار توسط معماران می شود.

با توجه به اینکه این متریال مدرن در ایران در سال های اخیر مورد توجه معماران و دیگر افراد قرار گرفته است. باید توجه کرد که سازه پارچه ای را می توان در فضاهای مختلف بسته به کاربری آن از فرم های پیش مهندسی و طرح هایی که مخصوص فضا ایجاد شده است استفاده کرد. یکی از کاربردهای این سازه منعطف پذیر می تواند به عنوان سقف چادری باغ تالار، سالن ها و تالارها مورد استفاده قرار گیرد

 

ویژگی سقف پارچه ای سالن جشن 

از ویژگی های سایبان پارچه ای که می توان بیان کرد ضد حریق بودن این نوع پارچه هاست. پارچه های چادری با جنس پلی استر که دارای روکش PVC است. باعث می شود که علاوه بر بالارفتن طول عمر پارچه خواهد شد باعث شستشوی آسان این نوع سازه ها می شود. دیگر ویژگی قابل توجه این سازه چادری این است که افراد زیر این سازه چادری را در برابر نور آفتاب مخصوصا اشعه های مضر خورشید محافظت می کند.

علاوه بر ویژگی ها بالا، یکی از مهم ترین ویژگی سازه پارچه ای این است که افراد زیر سایبان چادری در برابر شرایط جوی مانند باران، برف و تگرگ نیز محافظت می شوند.

با توجه به ویژگی های که بیان شد می توان گفت که به راحتی از این سایبان پارچه ای در باغ تالارها و سالن های عروسی برای پذیرای مهمان ها در جشن ها استفاده کرد. استفاده از این سقف چادری علاوه بر زیبایی در محوطه باعث می شود که مهمان ها از فضای سبز باغ نیز استفاده کنند.


 

 

محیط سرپوشیده در باغ تالار

صاحبان سالن ها، تالارها و باغ تالارها نیازمند محیطی سرپوشیده در محوطه باز خود است تا بتواند در فصول های سرد و گرم به راحتی از این سایبان چادری برای پذیرایی مهمان ها استفاده کنند.

گروه مهندسی ساینا این امکان را در برخی از طراح ها به وجود آورده است که تبادل جریان هوا به داخل و خارج وجود نداشته باشد تا بتوانند فضای زیر داخل آلاچیق چادری را در فصول گرما، خنک و در فصول سرما، گرم نگه دارند تا مهمان ها در محیطی مطبوع بتوانند از محوطه و فضای باز باغ تالار استفاده کنند.

 

 

کاربردهای سازه چادری باغ تالار و سالن های عروسی


 

کاربرد مورد استفاده از سازه چادری باغ تالار، ایجاد یک فضای زیبا و رویایی برای سفره عقد و فضای رقص مهمان ها ست. با استفاده از طراحی منحصر به فرد و استفاده از فرم های خاص  در محوطه باغ یک فضای زیبایی را برای عروس، داماد و مهمان های جشن ایجاد کرد.

 

کاربرد دیگری سازه کششی که می توان در تالار و سالن های عروسی نام برد، ایجاد یک المان دکوراتیو به منظور ایجاد یک فضای منحصر به فرد برای عکاسی عروس و داماد ایجاد کرد تا علاوه بر زیبا کردن فضای سالن عروسی و باغ یک فضای حرفه ای برای عکاسان عروسی و مهمان ها نیز ایجاد شود.

 

 

 

  • دیگر کاربرد سازه پارچه ای ایجاد آلاچیق پارچه ای بسیار زیبا در محوطه سبز در جلوی تالار و در فضای باز سالن های عروسی ایجاد کرد. باید توجه به این نکته که در سازه های چادری با طراحی های ویژه ای که توسط طراحان شرکت ساینا ایجاد می شود این سازه کششی را حتی در فصول مختلف با شرایط جوی متفاوت استفاده کرد.
آلاچیق چادری باغ تالار تاج

آلاچیق چادری باغ تالار تاج

 

کاربردهای سقف چادری در سالن های عروسی

  • سایه بان های کششی می توان به عنوان یک المان ورودی سالن عروسی و حتی تالار و باغ تالارها ایجاد کرد که به عنوان دیگر کاربرد این سازه چادری استفاده کرد. با استفاده از این سایبان با طراح و فرم ویژه یک زیبایی خیره کننده ای را به ورودی سالن برای ورود عروس ، داماد و حتی مهمان های جشن ایجاد کرد. با ایجاد یک ورودی متفاوت باعث جذب افراد برای استفاده از سالن و باغ تالار برای جشن های عقد و عروسی و جشن های بزرگ دیگر شد.
  • کاربرد دیگری که می توان از سایبان کششی استفاده کرد ایجاد یک سایه بان چادری تحسین بر انگیز برای نوازنه ها و گروه موسیقی است. با ایجاد یک سایبان چادری برای گروهی موسیقی و ایجاد یک زمین رقص در کنار این گروه و با نورپردازی سایبان پارچه ای فضای رمانتیکی را برای مهمان های جشن ایجاد می شود که فضای جذابی را در محوطه سالن و باغ تالارها ایجاد خواهد کرد.

 

 

معیارهای خرید سایبان پارچه ای باغ تالار


 

یکی از معیارهای مهم و ضروری در سقف مدرن باغ تالارها کیفیت پارچه مورد استفاده در سقف چادری در هنگام برپایی جشن هاست.

دیگر معیار مهم ضدآب و غیرقابل نفوذ بودن پارچه های کششی مورد استفاده در سقف پارچه ای و خیمه چادری جشن ها و عزاداری ها خواهد بود. به طور خلاصه می توان گفت که خیمه های پارچه ای که با پارچه های کششی ساخته می شود مقاومت در برابر بارش باران، برف، وزش باد و محافظت افراد در برابر نور آفتاب مخصوصا اشعه های مضر خواهد کرد.

این خصوصیات سایبان های کششی کارفرما را در خرید سایبان پارچه ای باغ تالارها و سالن ها کمک خواهد کرد. در اینجا باید توجه کرد که در قیمت دهی سایبان پارچه ای باغ تالارها فاکتور های متفاوتی موثر خواهد بود که بر روی قیمت سایبان چادری اثر خواهد گذاشت.

 

جنس پارچه سازه چادری تالار

سازه چادری تالار از پارچه کششی و اسکلت فولادی ساخته می شود. در ساخت سقف مدرن چادری می توان بر اساس فضای سبز تالار و باغ ها که در آن جشن ها و عزاداری ها بر گذار می شود رنگ پارچه کششی و حتی رنگ اسکلت فولادی را انتخاب نمود. در سقف چادری تالار ها می توان بر اساس کاربری آن از جنس پارچه ای کششی متفاوت استفاده کرد که علاوه بر اینکه فضای باز سالن جشن ها را هر چه فوق العاده تر و زیبا تر می کند بلکه می تواند از مهمان های جشن ها و عزاداری به خوبی پذیرایی کرد و زضایت مهمان ها را به همراه داشت.

سایبان های چادری شرکت ساینا، تمام سازه ، اتصالات و پارچه کششی از بهترین متریال ها استفاده می شود.

جزییات این سایبان توسط طراحان به طور دقیق طراحیو رنگ آمیزی سازه بر اساس نظر کارفرما انجام می گیرد.